Psycholog odpowiada

Szanowni Rodzice!

Często zdarza się, że w czasie konsultacji z psychologiem nurtują Was podobne pytania odnośnie m.in. niepokojącego zachowania dziecka, czy trudności w odrabianiu lekcji. W związku z tym serdecznie Was zapraszam do skorzystania z akcji „Psycholog odpowiada”.

Co zrobić, aby wziąć udział w akcji?

Co ważne, pytania piszcie anonimowo, będą one upublicznione na stronie szkoły wraz z odpowiedzią. Celem akcji jest szerzenie wiedzy na temat psychologii dziecka oraz udzielenie informacji na często nurtujące Rodziców kwestię. Odpowiedzi na pytania będą pojawiać w miarę regularnie, w tygodniowych odstępach. Postaram się odnieść do większości zadanych pytań, jednak w sprawach osobistych i bardziej złożonych zapraszam na indywidualne konsultacje.

Pozdrawiam serdecznie
Dżesika Rydzewska, Psycholog

Jak pomóc dziecku w odrabianiu pracy domowej?

Zaburzenia uwagi i kłopoty z koncentracją u dzieci są dużym wyzwaniem zarówno dla nauczycieli, jak i rodziców, szczególnie w czasie prowadzenia lekcji i odrabiania prac domowych. Oto kilka wskazówek, jak pomóc dziecku w bardziej sprawnej nauce i odrabianiu lekcji.

Niepubliczna Dwujęzyczna
Szkoła Podstawowa "Bonum Futurum"

ul. Kalinowa 13, 63-004 Tulce

Zadzwoń do nas+48 61 22 22 360