KADRA PEDAGOGICZNA

 

 

Lilianna Ożadowicz

ORGAN PROWADZĄCY/ DYREKTOR SZKOŁY 

Nauczyciel dyplomowany,

pedagog z wieloletnim stażem pracy, specjalista edukacji wczesnoszkolnej i organizacji i zarządzania  placówkami oświatowymi.Założyciel i twórca koncepcji pracy Szkoły Bonum Futurum.Uważa, że połączenie doświadczenia z młodością i entuzjazmem do działania, to najlepszy przepis na sukces w edukacji.Pracując z zespołem nauczycieli sprawia, że wizja staje                         się rzeczywistością.

 


Nauczyciele

 

Karolina Adryan

WYCHOWAWCA KLASY 1a, NAUCZYCIEL JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego oraz języka angielskiego. Dba o to, by wyposażyć dzieci w niezbędną wiedzę i umiejętności, które będą stanowić podstawy pod ich przyszłe sukcesy.

 

Renata Ossowska

WYCHOWAWCA KLASY 2a

Nauczyciel mianowany edukacji wczesnoszkolnej, pedagog i terapeuta pedagogiczny. Optymistka ceniąca kontakt z drugim człowiekiem. Otacza dzieci opieką, motywuje do działania tak, by chciało im się chcieć, tworząc dobrą i bezpieczną rzeczywistość.

 

Monika Samborska

WYCHOWAWCA KLASY 3a

Z wykształcenia jest pedagogiem specjalnym oraz nauczycielem wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Wielką satysfakcję sprawia jej praca z dziećmi. Wykazuje się dużą cierpliwością i wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka. Lubi współpracować z innymi i poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.

 

Ewa Nawrocka

WYCHOWAWCA KLASY 3b

Magister psychologii oraz nauczyciel wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.  W swojej pracy kieruje się założeniami teorii inteligencji wielorakich H. Gardnera, zgodnie z którą każdy uczeń jest zdolny, a zadaniem dorosłego jest rozpoznanie mocnych stron dziecka. Jako zwolenniczka idei Odysei Umysłu posiada doświadczenie zarówno w roli trenera drużyny, jak i sędziego konkursu.

 

Klaudia Woźniak

WYCHOWAWCA KLASY 3bT

Nauczyciel wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, magister psychopedagogiki, oligofrenopedagog. Jej życiowym celem jest praca z dziećmi, która daje ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. W swojej pracy podąża za myślą starożytnego chińskiego filozofa Konfuncjusza: "Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem".

 

Róża Andrzejczak

WYCHOWAWCA KLASY 4a, NAUCZYCIEL BIOLOGII i PRZYRODY

Nauczyciel biologii i przyrody, pasjonat straszyków, płazów, gadów i zajęć w terenie. Swoimi zainteresowaniami i wiedzą chętnie dzieli się z uczniami.

 

 

Dominika Krymuza

WYCHOWAWCA KLASY 5a, NAUCZYCIEL JĘZYKA POLSKIEGO

Nauczyciel języka polskiego, edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, oligofrenopedagog. W edukacji, od ponad 10 lat, kieruje się zasadą: Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Stara się, aby uśmiech gościł na twarzach uczniów - bez tego nie wyobraża sobie procesu nauczania.

 

Magdalena Kustosz

WYCHOWAWCA KLASY 6a, NAUCZYCIEL JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Filolog angielski z pasją i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu w szkole podstawowej, gimnazjum oraz na licznych kursach. Otwarta na potrzeby drugiego człowieka, co w szkole przekłada się na otwarte serce wobec wszystkich uczniów.

 

Agnieszka Semik

WYCHOWAWCA KLASY 7a, NAUCZYCIEL MATEMATYKI

W szkole pracuje od 13 lat. To wbrew pozorom nie tylko maszynka do liczenia zadań. Posiada również umysł zabarwiony humanistycznie. Dzięki temu z pasją stosuje rozmaite metody i formy, by tłumaczenie matematycznych zagadnień dostosować do różnorodnych potrzeb uczniów. "Jeśli chcesz wybudować statek, nie nawołuj ludzi do zbierania drewna. Zamiast tego naucz ich tęsknić za bezkresnym morzem."

 

Katarzyna Bartkowiak

NAUCZYCIEL GEOGRAFII I GEOGRAFII W JĘZYKU ANGIELSKIM

Z wykształcenia jest nauczycielem geografii, przyrody i języka angielskiego, specjalistą systemów informacji geograficznej. W swojej pracy stawia na budowanie partnerskich relacji. Miłośniczka nowych technologii. Uwielbia zarażać uczniów pasją i
radością nieustannego poznawania świata.

 

Łukasz Staruszkiewicz

NAUCZYCIEL HISTORII

Historyk i historyk sztuki, studiował na UAM i UW. Entuzjasta nowoczesnych metod dydaktycznych. W czasie zajęć historię przekłada na życie codzienne. Zawsze ma przy sobie mały wehikuł czasu, który zabiera uczniów w niezapomnianą przygodę.

 

 

Joanna Trzcielińska-Lorych

NAUCZYCIEL CHEMII

Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, stypendystka Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, autorka wielu publikacji naukowych. Pasjonatka rozwijania w młodym człowieku ciekawości do poznawania otaczającego nas świata.

 

 

Agnieszka Pielecha

NAUCZYCIEL FIZYKI

Nauczyciel fizyki i informatyki. Odkrywanie nowości mam we krwi… „Ważne, żebyśmy nie oduczyli się zadawać pytań.”

 

 

Joanna Król

NAUCZYCIEL RELIGII

Teolog i nauczyciel z powołania. Nie dość, że lubi uczyć, to jeszcze lubi uczyć się.

 

 

Maria Kielich

NAUCZYCIEL PLASTYKI, TECHNIKI I ZAJĘĆ KOMPUTEROWYCH

Nauczyciel dyplomowany z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem i pragnieniem  zainteresowania jak największej grupy dzieci plastyką oraz  pracami manualnymi.

 

 

Edyta Mazur

NAUCZYCIEL JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Germanistka o wesołym usposobieniu, kochająca pracę z młodzieżą i dziećmi. Nauczyciel mianowany z wieloletnim doświadczeniem w szkole podstawowej, gimnazjum i szkole średniej. Licencjonowany Egzaminator Poziomów Biegłości Językowej – TELC.

 

Barbara Słowik-Popow

NAUCZYCIEL JĘZYKA FRANCUSKIEGO

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (specjalizacja: filologia romańska). Nauczyciel z pasją i kreatywnymi pomysłami, którymi chętnie podzieli się ze swymi uczniami. Optymistka o otwartym sercu, której ogromną satysfakcję sprawia praca z dziećmi.

 

Aleksandra Gruszczyńska

NAUCZYCIEL JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Pedagog i nauczycielka języka angielskiego wierząca, że podróże oraz znajomość języków obcych wzbogacają nasze życie dlatego w nauczanie wkłada swoje serce, by zarazić uczniów pasją do jednego i drugiego. Otwartością i uśmiechem zjednuje sobie dzieci, budując przez to przyjazną atmosferę w klasie, która sprzyja procesowi uczenia.

 

Tomasz Juszkiewicz

NAUCZYCIEL JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalizacja: filologia hiszpańska), Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja: nauczanie języka hiszpańskiego). Ukończył również Interdyscyplinarne Podyplomowe Studium Kształcenia  Tłumaczy na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowe Studium Biznesu Międzynarodowego w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Nauczyciel mianowany z kilkunastoletnim stażem w szkołach podstawowych, liceach i szkołach wyższych.
Swoje zamiłowanie do języka hiszpańskiego łączy z drugą pasją - podróżowaniem. Ponad cztery lata mieszkał w Hiszpanii, zwiedził autostopem większość krajów Ameryki Łacińskiej, przepłynął prawie 5400 km Amazonką (od Puerto Atalaya w Peru do Belém w Brazylii), włóczył się samotnie autostopem po Ameryce Południowej, pasł krowy z argentyńskimi gauchos, jeździł na pace chilijską, peruwiańską i kolumbijską Panamericaną, łowił ryby i aligatory z Indianami Shipibo w amazońskiej dżungli, marzł z pingwinami w Ushuaia, gościł w domach argentyńskiej i paragwajskiej Polonii, jadł ceviche w Segundo Muelle w Limie, miał oczy szeroko otwarte w Comuna n.º 13 w Medellín, zmókł jak kura na Cerro de Monserrate w Bogocie, uczył hiszpańskiego i geografii kolumbijskie dzieciaki w szkole podstawowej w Neivie, podziwiał zachody słońca w Maracaibo w Wenezueli i zakochał się na Dominikanie...
W szkole, oprócz nauczania języka hiszpańskiego, stara się przekazać jak najwięcej wiedzy o krajach hiszpańskojęzycznych.

 

Marcin Bromberek

NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Jako nauczyciel wychowania fizycznego z dwunastoletnim stażem, stara się przekazywać pozytywną energię swoim podopiecznym oraz zaszczepić bakcyla do aktywności fizycznej na co dzień. Ponadto może się pochwalić szesnastoletnim stażem trenerskim w piłce nożnej. Obecnie na kursie europejskiej federacji piłki nożnej UEFA A. W swoim życiu kieruje się zasadą, że kto stoi w miejscu z rozwojem szkoleniowym, ten się cofa.

 

Ewelina Rutkowska

NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, której drugie imię to ruch i fitness.  Instruktor wielu form rekreacji ruchowej. Zawodowa mama, pasjonatka zdrowej kuchni odkrywająca to, co najlepsze w dalekich podróżach.

 

Maciej Gwizdała

NAUCZYCIEL MUZYKI I RYTMIKI

Nauczyciel muzyki i rytmiki, absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego na Akademii Muzycznej w Poznaniu. W swojej pracy z uczniami koncentruje się na poszerzaniu  wyobraźni muzycznej, która wpływa korzystnie na ich rozwój. Nauczanie innych sprawia mu wiele satysfakcji.

 

Agnieszka Brząkała

NAUCZYCIEL ODYSEI UMYSŁU, BIBLIOTEKARKA

Nazywana przez dzieci panią Aguszką. Z wykształcenia magister kulturoznawca, logopeda, aktor teatru fizycznego pantomimy, trener programu edukacyjnego odyseja umysłu oraz instruktor teatralny. W swojej pracy stawia na wielowymiarową kreatywność oraz pobudzanie naturalnego potencjału dziecka. Miłośniczka filozofii Języka żyrafy (PBP) Marshalla Rosenberga. Nie idź tam gdzie może prowadzić ścieżka, zamiast tego idź tam gdzie nie ma ścieżki, ale zostaw za sobą ślad. R.W.Emerson

 

Ewa Kasperek

NAUCZYCIEL ŚWIETLICY

Pedagog, doradca zawodowy, coach -  swoją specjalizację ukończyła na Wydziale Nauk Prawnych i Społecznych. Zdyscyplinowana, empatyczna, solidnie wykonująca swoją pracę. Otwarta i zaangażowana, tworząca życzliwą atmosferę, co sprzyja budowaniu wspaniałych relacji z dziećmi i młodzieżą. Umiejętnie reaguje na zaistniałe sytuacje i świetnie radzi sobie w rozwiązywaniu problemów napotkanych w swojej pracy. Kreatywna i zorganizowana, twierdzi, że do dobrej zabawy potrzebny jest tylko czas i wyobraźnia.

 

Julita Minta

NAUCZYCIEL WSPOMAGAJĄCY

Z wykształcenia pedagog wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, oligofrenopedagog, neurologopeda i  fizjoterapeuta. Certyfikowany trener umiejętności społecznych oraz diagnosta Kart Oceny Psychoruchowej Dzieci. Myślą przewodnią w jej pracy są słowa: Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi.

 

 

Lech Mroczkowski

NAUCZYCIEL WSPOMAGAJĄCY

Absolwent Uniwersytetu im. Adama  Mickiewicza w Poznaniu – Zarządzanie Instytucjami Kultury, mgr Kulturoznawstwa, dwukrotny stypendysta naukowy. Pedagog, terapeuta zajęciowy, oligofrenopedagog, specjalista w zakresie Zarządzania Kadrą Oświatową. Certyfikowany Terapeuta do pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną w Virginia Institute  of Aplied Science and Technology Miami USA. Dziennikarz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Nieustannie podwyższa swoje kwalifikacje, bardzo lubi współpracować w zespole i przekazywać swoją wiedzę innym. Wymagający, ale przede wszystkim od siebie.

 

Lilianna Ożadowicz

lilianna.ozadowicz@bonum-futurum.pl

Karolina Adryan

karolina.adryan@bonum-futurum.pl

Renata Ossowska

renata.ossowska@bonum-futurum.pl

Monika Samborska

monika.samborska@bonum-futurum.pl

Ewa Nawrocka

ewa.nawrocka@bonum-futurum.pl

Klaudia Woźniak

klaudia.wozniak@bonum-futurum.pl

Róża Andrzejczak

roza.andrzejczak@bonum-futurum.pl

Dominika Krymuza

dominika.krymuza@bonum-futurum.pl

Magdalena Kustosz

magdalena.kustosz@bonum-futurum.pl

Agnieszka Semik

agnieszka.semik@bonum-futurum.pl

Aleksandra Gruszczyńska

aleksandra.gruszczynska@bonum-futurum.pl

Łukasz Staruszkiewicz

lukasz.staruszkiewicz@bonum-futurum.pl

Katarzyna Bartkowiak

katarzyna.bartkowiak@bonum-futurum.pl

Joanna Trzcielińska-Lorych

joanna.lorych@bonum-futurum.pl

Agnieszka Pielecha

agnieszka.pielecha@bonum-futurum.pl

Maciej Gwizdała

maciej.gwizdala@bonum-futurum.pl

Barbara Słowik-Popow

barbara.popow@bonum-futurum.pl

Edyta Mazur

edyta.mazur@bonum-futurum.pl

Tomasz Juszkiewicz

tomasz.juszkiewicz@bonum-futurum.pl

Maria Kielich

maria.kielich@bonum-futurum.pl

Ewelina Rutkowska

ewelina.rutkowska@bonum-futurum.pl

Marcin Bromberek

marcin.bromberek@bonum-futurum.pl

Agnieszka Brząkała

agnieszka.brzakala@bonum-futurum.pl

Joanna Król

joanna.krol@bonum-futurum.pl

Michał Szymenderski

michal.szymenderski@bonum-futurum.pl

Ewa Kasperek

ewa.kasperek@bonum-futurum.pl

Julita Minta

julita.minta@bonum-futurum.pl

Lech Mroczkowski

lech.mroczkowski@bonum-futurum.pl

Paulina Stawujak

sekretariat@bonum-futurum.pl

 

 

Kontakt

Niepubliczna Dwujęzyczna
Szkoła Podstawowa "Bonum Futurum"

ul. Kalinowa 13, 63-004 Tulce

Zadzwoń do nas+48 61 22 22 360