Lektury 2018/2019

Klasa I

  1. Jan Grabowski „Czarna owieczka”
  2. A. i C. Centkiewicz „Zaczarowana zagroda”
  3. Czesław Janczarski „Jak Wojtek został strażakiem”
  4. Maria Kownacka „Plastusiowy pamiętnik”
  5. Jan Grabowski „Puc, Bursztyn i goście”
  6. A.A. Milne „Kubuś Puchatek”
  7. H. CH. Andersen „Baśnie”
  8. Jakub i Wilhelm Grimm „Baśnie”

Klasa II

  1. Janina Porazińska „Szewczyk Dratewka”
  2. Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”
  3. Łukasz Wierzbicki „Afryka Kazika”
  4. H. CH. Andersen „Baśnie”
  5. Jakub i Wilhelm Grimm „Baśnie”

Klasa III

  1.  Łukasz Wierzbicki „Dziadek i niedźwiadek”
  2.  H. CH. Andersen „Baśnie”
  3.  Jakub i Wilhelm Grimm „Baśnie”
  4. Kornel Makuszyński Marian Walentynowicz „120 przygód koziołka Matołka” cz. I.

 Klasa IV

  1.  C.S. Lewis „opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”
  2. Joanna Olech „Dynastia Miziołków”
  3. Anna Onichimowska „Duch starej kamienicy”
  4. Tove Jansson „Opowiadania z Doliny Muminków”
  5. F.H. Burnett „Tajemniczy Ogród”
  6. Henryk Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy”
  7. Jan Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”

Klasa V

  1. Alfred Szklarski „Tomek w krainie kangurów”
  2. MoonyWitcher „Dziewczynka z Szóstego Księżyca”
  3. Henryk Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy”
  4. Lucyna Szary „Mity Greckie dla dzieci”
  5. Ferenc Molnar „Chłopcy z Placu Broni”
  6.  Marcin Kozioł „Skrzynia władcy piorunów” I cz. Detektywi na kółkach 

Klasa VI

  1. Mark Twain „Przygody Tomka Sawyera”
  2.  Alfred Szklarski „Tomek w krainie kangurów”
  3. Roald Dahl „Charlie i fabryka czekolady”
  4. JuliszVerne „80 dni dookoła świata”
  5. Irena Jurgilewiczowa „Ten obcy”
  6.  Edmund Niziurski „Sposób na Alcybiadesa”
  7. Stanisław Lem „Bajki robotów”
  8. J.R.R. Tolkien „Hobbit”

Klasa VII

  1. Charles Dickens „Opowieść Wigilijna”
  2. Aleksander Fredro „Zemsta”
  3. Aleksander Kamiński „Kamienie na Szaniec”
  4. Barbara Kosmowska „Buba”
  5. N.H. Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów
  6. Ignacy Krasicki „Wybór bajek i satyr”
  7. Kornel Makuszyński „Szatan z siódmej klasy”
  8.  Olga Tokarczuk „Prawiek i inne czasy”
  9. Henryk Sienkiewicz „Latarnik”
  10. Stefan Żeromski „Syzyfowe prace”

 

Kontakt

Niepubliczna Dwujęzyczna
Szkoła Podstawowa "Bonum Futurum"

ul. Kalinowa 13, 63-004 Tulce

Zadzwoń do nas+48 61 22 22 360